
Супутник Сатурна має достатньо енергії, щоб забезпечити цілу колонію
- Липень 11, 2017
- 0 comments
- Анна-Марія Фокшей
- Опубліковано в Дослідження
- 0
Титан, найбільший місяць Сатурна, є одним з небагатьох місць, придатних до життя, яке люди зможуть почати досліджувати відразу після Марсу. Рівень радіації на ньому є відносно безпечним, а поверхня вкрита рідиною (хоча і не водою). Але чи зможе хоча б кілька людей залишатися там тривалий час?
Очевидно, що відповідь – так. Останнє дослідження Університету Корнелл показує, що на Титані повинно бути достатньо енергії для підтримки життєдіяльності цілої колонії. Першим поселенцям доведеться побудувати атомну станцію та зіткнутися з процесами радіоактивного розпаду, але вони зможуть використовувати вуглеводні озера, щоб генерувати енергію, комбінуючи гідроген з ацетиленом. Сатурн стимулює сильні хвилі, а отже можна використовувати турбіни, щоб генерувати великі об’єми електрики.
Звісно, деякі методи отримання енергії є більш реалістичними, ніж інші. Сила вітру буде більш ефективною у верхніх шарах атмосфери (в 10 раз ефективнішою, ніж на Землі) і потребуватиме міцно закріплених турбін. Енергія Сонця, тим часом, відіграватиме другорядну роль. Титан фактично не отримує сонячного світла, тобто поселенцям буде потрібна величезна кількість сонячних панелей. Для населення з 300 мільйонів чоловік потрібно покрити ними територію, завбільшки зі Сполучені Штати Америки, щоб спокійно заряджати свої гаджети без обмежень. А значить, Сонце буде лиш другорядним джерелом енергії. Космічні кораблі полюблять Титан особливо сильно, адже безмежна кількість метану перетворить його на гігантську заправку.
Дослідники Університету Техас, що в Остіні, звертають увагу на озера на Титані. Вони є достатньо спокійними, щоб зондувати їх без особливих зусиль, а отже, це розчистить шлях для відвідувачів.
Три найбільших озера Титану на знімці, зробленому Cassini RADAR.
Звісно, до висадки на Титан ще щонайменше десятки років, а попереду ще багато викликів. Наприклад, екстремально низькі температури (-144 градуси за Цельсієм), слабка гравітація (0,14 g) та негостинна атмосфера. Подорожі людей на Марс навряд ч стануть дійсністю швидше, ніж до 2030 року, а ця планета знаходиться набагато ближче і є набагато теплішою. Однак, ці дослідження можуть знадобитися у далекій перспективі.