
/ фото Sbtlneet
Вчені знайшли організми, що цілком відрізняються від відомих нам форм життя
- Вересень 16, 2017
- 0 comments
- Анна-Марія Фокшей
- Опубліковано в Відкриття
- 0
Як ми знаємо з уроків біології, на дереві життя найближчі гілки до Homo Sapiens – це всі тварини, що мають хребет. Тільки цього достатньо, щоб називати собак нашими братами меншими. Так класифікують й усі інші організми. Однак ця знахідка – точно не така, як усі.
Дослідники з Університету Квінсленду в Австралії відкрили територію, населену настільки унікальними організмами, що не піддаються жодній з існуючих класифікацій. Як зазначають вчені у своїй праці, опублікованій в журналі Nature Microbiology, це вдалося їм саме за допомогою нового методу – метагеноміки. Під час дослідження було впорядковано всі ДНК, отримані з проби одного середовища – бруду, води, відходів та ін. Таким чином, було створено окремий метагеном для цього зразка.
За допомогою міжнародної бази даних, яка містить в собі 1500 метагеном, команда вчених відтворила індивідуальні геноми 7,280 бактерій та 623 найпростіших організми. З усіх цих мікроорганізмів майже одна третя не були подібними до жодного раніше відомого організму, гарантуючи створення 17 нових філюмів бактерій та трьох нових найпростіших філюмів.
“Справжня цінність цих геномів полягає в тому, що чимало з них еволюційно відрізняються від раніше відомих. Вони збільшують еволюційне різноманіття на дереві геномів як бактерій, так і найпростіших форм життя на 30%. Також вони є першими представниками сімнадцяти бактеріальних та трьох найпростіших філюмів”.
– Жене Тісон, голова дослідження.
Варто зауважити, що мікроорганізми вивчати досить складно. Вченим вдалося успішно виростити в лабораторії тільки 1-2% усіх відомих бактерій та найпростіших форм життя. Їхнє дослідження у природніх умовах може виявитися єдиним способом дослідити решту 99%.