
/фото Steve Jurvetson
Камера, що заглядає за поворот, підвищить автономність машин
- Жовтень 12, 2017
- 0 comments
- Анна-Марія Фокшей
- Опубліковано в Вибір редакціїДослідження
- 0
Дослідники MIT, що спеціалізуються на комп’ютерних науках та штучному інтелекті, розробили унікальну камеру. Крихітка з надсучасним і простим алгоритмом може легко довідатися, що робиться за поворотом. І це все завдяки можливостям відбиття світла.
Чимало самохідних машин сьогодні використовують безліч сенсорів та камер, щоб не врізатися в першого зустрічного, перебуваючи в автономному режимі кермування. Так, Tesla Autopilot має в своєму арсеналі радар та інші сенсори, а також комплект з восьми камер. Однак, жодна з наявних систем не може побачити, що коїться за поворотом, а це вагомий недолік. Виправити його взялися в Массачусетському технологічному, представивши CornerCameras.
Звичайне бачення, біологічне чи механічне, покладається на світло. CornerCameras також відслідковують ледь помітні зміни в освітленні. Вони фіксують те, що дослідники називають напівтінню – тінь, що створюється невеликою кількістю світла, яке відбивається від об’єктів за поворотом. Камера робить кілька знімків напівтіні та її пересування, об’єднує їх в одне зображення і виводить на екран, щоб вказати на місце розташування об’єкта.
“Навіть таким чином об’єкти не є насправді видимими для камери. Ми тільки бачимо, як їхні рухи змінюють напівтінь і визначаємо, де розташовані об’єкти і як вони рухаються. Таким чином ми використовуємо стіни та інші перешкоди як природні “камери”, що показують приховані сцени позаду них”.
– Кетрін Боуман, голова дослідницької групи.
Варто зауважити, що в CornerCameras не використовуються лазери чи інші дорогі технології, які можна легко надурити штучним світлом вуличних ліхтарів чи фар зустрічних автомобілів. Зазвичай лазери спрямовуються на спеціальні точки, видимі як з позиції спостерігача, так і прихованого об’єкта. Потім алгоритм вимірює час, який потрібний світлу, щоб повернутися від прихованого об’єкта і повідомляє про це комп’ютер. Натомість, розробка науковців з МІТ не потребує активного спрямовування світла у простір і працює в більш різноманітних середовищах.
CornerCameras – це насправді прорив. Навіть якщо ви не вмикатимете автопілот, система вам знадобиться. Ви не побачите дитину, яка вискакує на дорогу з-за повороту, а система вже сповільнює хід автомобіля. Камера стане в пригоді й пожежникам для пошуку людей у палаючих будівлях.
До моменту, коли технологія CornerCameras почне масово використовуватися автовиробниками, ще доведеться трохи зачекати. Вона потребує вдосконалення, адже не працює за умов поганого освітлення, до того ж алгоритм спантеличують різкі зміни освітлення, як-то пропливаючі хмари, які затуляють сонячне світло. Проте, одну перешкоду на шляху до цілком автономних машин подолано.