
/ фото FirmBee
Facebook представив нову одиницю виміру часу
- Січень 27, 2018
- 0 comments
- Анна-Марія Фокшей
- Опубліковано в Новини
- 0
І називається вона флік (the flick). Створено її було спеціально для програмістів, щоб їм було легше синхронізувати частоту оновлення дисплею приладу з контентом, що переглядає користувач. Простіше кажучи, для синхронізації відеоефектів.
Коли ваші прилади відтворюють відео, вони показують певну кількість кадрів кожної секунди. До цього часу загальним стандартом для відео-ігор було 60 кадрів на секунду. Тобто кожен кадр був на екрані 16,667 мілісекунди.
З цим працювати нелегко, але такі складні числа – звична річ, коли мова йде про різну швидкість кадрів. Флік повинен дещо спростити завдання і зменшити ймовірність помилки розробника. Робота з нецілими числами призводить до накопичення помилок у підрахунках та появу відчутних неточностей. Флік усуне помилки, прибравши потребу заокруглювати числа після коми.
Один флік дорівнює 1/705 600 000 секунди. Менша за нього тільки наносекунда. При швидкості 60 кадрів на секунду, кожен з них з’являється на екрані 11 760 000 фліків. А з цим розробникам працювати буде легше, ніж з 16,667 мілісекундами.
Сьогодні вже існують програми, які полегшують синхронізацію у мові С++. Саме вона використовується для розробки різних візуальних ефектів для кіно, телебачення та інших медіа. Але найточніший час, який вони пропонують, вимірюється в наносекундах, а їх досить важко розділити для визначення часу появи кадру. Флік при застосуванні у С++ дозволить визначати проміжки часу між кадрами, не застосовуючи дроби.
Звичайний користувач навряд колись використовуватиме флік, але саме ця крихітка покращить його сприйняття медіа даних. Відтепер синхронізація приладів проходитиме простіше та точніше, а глядач бачитиме у графіці менше затримок. Очікується, що Facebook почне використовувати флік з власної соціальної платформи, а також покращить таким чином роботу VR-окулярів Oculus Rift.