
/фото NASA Goddard Space Flight Center from Greenbelt, MD, USA
Зонд Паркер: “Ми на шляху до Сонця”
- Серпень 25, 2018
- 0 comments
- Ірина Гінжул
- Опубліковано в Новини
- 0
О 6:00 за літнім східним часом 20 серпня сонячний зонд Паркер NASA успішно завершив свій перший маневр з корекції траєкторії (далі МКТ -1). Його двигун запустився майже ідеально, тож зонд взяв курс на те, щоб “помацати” Сонце. Цей маневр встановлює орбітальну геометрію, яка дозволить зонду наблизитися майже на 8,86 сонячних радіусів до поверхні Сонця. Відбудеться це в 2024 році.
Вагомість МКТ-1
Після запуску 12 серпня о 3:31 ранку за літнім східним часом група управління космічними апаратами в Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса проаналізувала стан зонда. Була швидко розроблена оптимальна траєкторія, яка спрямувала зонд по оптимальному шляху для здійснення семи допоміжних маневрів за допомогою гравітації Венери. Переоцінка траєкторії космічного корабля після запуску є звичайною практикою, бо команда місії здатна чітко відслідковувати фактичну швидкість, напрямок і розташування космічного корабля, щоб створити більш точний план траєкторії.
Контролери космічних апаратів в центрі операцій місії ініціювали двоетапний МКТ-1 о 18:00 за східним часом 19 серпня з 44-секундним запуском двигунів. Основний запуск двигуна, який тривав трохи більше семи хвилин, почався о 6:00 ранку за східним часом 20 серпня.
“МКТ-1 є одним з найбільш критичних моментів місії і її найважливішою частиною. В майбутньому нам потрібно буде тільки періодично підлаштовувати траєкторію, але більше не буде необхідності в якихось глобальних коригуваннях або маневрах, якщо не станеться чогось надзвичайного. Коротше: ми на шляху до Сонця”.
– менеджер з планування та навігації місії Яньпін Го.
Майже ідеальний запуск
В NASA похвалилися, що команда блискуче провернула цей маневр. Як пояснює менеджер проекту Енді Дрісман, виконання запуску було практично ідеальним.
“Похибка склала менш ніж 0,2%, що означає відхилення 0,3 або сигма від оптимального. Ми визначили успіх для МКТ-1 в 3 сигми, підтверджуючи, наскільки феноменально це було виконано”.
– Енді Дрісман.
Станом на 12 годину дня за східним часом 20 серпня, зонд перебував на відстані в 8 851 392 км від Землі, долаючи 63 569 км на годину. Як пояснюють в NASA, запуск зонду Паркер – це найскладніша місія на сьогоднішній день.