
/фото INSCIENCE
Конференція INSCIENCE 2018: наука, за яку не соромно
- Вересень 29, 2018
- 0 comments
- Катерина Палій
- Опубліковано в Вибір редакціїЕксклюзивПодії
- 0
Конференція відбулася у Києві 13-14 вересня, а ми спромоглися підготувати матеріал лише зараз. Але менше з тим. Враження досі свіжі, а долю представлених стартапів було цікаво спостерігати після їх презентації.
Сама конференція – не перший захід подібного штибу для організаторів, і маємо зауважити, що вони знають свою справу. Звісно, порадувала локація – артхолл Д12, він же будинок на вулиці Десятинній, 12, у Києві. Достатньо місця, зручний конференц-зал, кондиціонери, навушники із синхронним перекладом, кулери з водою, фуд корт та відкрита тераса.
Паралельно з виступами та дискусіями постійно діяла виставка стартапів, де можна було вільно поспілкуватися безпосередньо з їх власниками чи представниками. Особливо приємно було бачити стартапи, про які ми вже писали раніше та порадіти їх розвитку.
Поїхали!
Серед доповідей та дискусій окремо хотілося б виділити Майкла Хесса, заступника директора космічного центру Джонсона, НАСА, та Роберта Зубріна, засновника Mars Society. Приязний Майкл з голлівудською посмішкою не тільки розкачав зал, але й розповів багато інсайдерської інформації про підготовку космонавтів, вимоги до них, їх найголовніші якості:
“Я теж хотів взяти участь у програмі відбору космонавтів, але мене не взяли. Сказали, що я потрібен саме на своєму місці”.
“Деякі люди подають заявки у програму відбору космонавтів тільки для того, щоб отримати від НАСА офіційну відмову та повісити її у рамочку на стіну”.
“Найголовніша якість космонавтів – вміти ладнати з людьми. … Одного разу навіть довелося повертати місію, бо космонавти побилися один з одним. Лиш уявіть, скільки це нам коштувало”.
Космонавтами і справді хочуть бути дуже багато людей. Близько 18 тисяч подало заявки тільки у 2017, а обрали з них всього 12.
/фото автора
Роберт Зубрін запропонував готову стратегію експансії Марса, враховуючи кошторис, тип кораблів, забезпечення енергією та ризики для команди. Посилки на Марс можна буде відправляти щотрироки: автоматичні ракети з обладнанням, пілотовані та вантажні судна. Роберт називає наступні причини, з яких ми маємо обов’язково летіти на Червону Планету: це пошук спільності у генетичних алфавітах Землі та Марсу, виклик для людської цивілізації, а також пошук кращого майбутнього з метою запобігти дурним та руйнівним ідеям, які подекуди приходять нам у голову.
Стартапи
Виставка стартапів справила класне враження: причому пропонувалися як стартапи для вирішення певних завдань, так і розважальні. Особливо радісно нам було за проекти, про які ми вже писали – електробайк Delfast та генетичний тест MyHelix. В порівнянні з часом минулих публікацій, проекти розвинулися та активно розширюють свою аудиторію закордоном.
ZORI
/фото http://zori.space/
До речі, нам припав до душі проект ZORI – невеличкий навігаційний гаджет, який зможе реально вказати вам будь-яку зірку в небі. На телефон встановлюється додаток, який містить карти зоряного неба із описами зірок (зараз понад 10 000). Обираючи будь-яку зірку на телефоні, ви запускаєте тонкий лазерний промінь з гаджета, який за гарних умов може мати видимість до 5 км. Цей промінь вказуватиме на обрану зірку звичайно, якщо її видно у вашій півкулі).
Сама міні-обсерваторія має форму привида з відомої гри та важить менше кілограма, а за розміром не перевищує невеликий ананас. Його легко брати з собою у подорожі та досліджувати нічне небо.
NUKA
/фото http://nus.org.ua
Інший стартап, який зацікавив нас – вічні блокноти Nuka. Причому справа не стільки у блокноті, який містить особливий “пластиковий” папір, ручка з якого стирається звичайним антисептиком, а особливий стильний олівець – гумкою, а у тому, хто його створив. Це київські школярі, які тільки навесні закінчили 11 клас.
Вони планують продавати свою розробку за кордоном, і це має сенс: блокнот виглядає стильно та перспективно, а рекламна кампанія – професійно.
FoodBIOPack
/фото автора
Окремої уваги заслуговує стартап сумських дослідників – FoodBIOPack. Це альтернатива пластиковій упаковці, як пишуть самі автори ідеї на своїй сторінці у Фейсбуці – це інноваційна концепція біорозкладувальних матеріалів.
Ми познайомилися з Дмитром Бидюком, одним з розробників проекту. Він розповів про пакети, які виготовляються з полісахаридів, причому вони виглядають схожими на звичний нам пластик, хоча за консистенцією реально дивні. Ці пакети біорозкладаються, є екологічно чистими, виготовляються з доступних та недорогих їстівних складових, а також можуть повторно перероблятися для використання у замкнутому циклі – виробництва нової тари або ж органічних добрив. Технологія виробництва базується на “процесі модифікації структури харчових біополімерів – білків та полісахаридів”.
На тлі пластикової істерії (цілком виправданої), прозора та витривала упаковка, яка біорозкладається – хороший зачин зробити щось важливе для всього світу. Бажаємо команді успіхів та із задоволенням слідкуватимемо за новинами!
Space Cossacks
/фото автора
Серед цікавинок також привернув увагу проект безпілотної гібридної повітряної платформи Space Cossacks. Девайс складається з аеростата та мультироторного дрона. Аеростат наповнюється гелієм – саме він допомагає дрону триматися у повітрі до 24 годин без підзарядки. Управління дроном автоматичне та здійснюється за допомогою ПЗ самого дрона. Цей транспортний засіб може підіймати вантажі до 3 кг та боротися з вітром швидкістю до 20 м/с на висоті до 5 км.