
Можливо, наступними стануть зорі? / фото Pixabay
Китайці запустять штучний Місяць на орбіту. Навіщо?
- Жовтень 20, 2018
- 0 comments
- Анна-Марія Фокшей
- Опубліковано в Новини
- 0
Замість тисяч ліхтарів! Саме таке рішення придумали вчені для комунальників одного з найбільших міст Китаю – Ченду.
Штучний місяць буде у вісім разів яскравіший, ніж справжній. Згідно із задумом вчених винахід буде доповнювати природне нічне освітлення, покриваючи територію з радіусом від 10 до 80 кілометрів. Апарат оснащений надзвичайно потужним елементом для віддзеркалення, який буде спрямовувати сонячне світло на необхідну ділянку. Керувати супутником будуть віддалено та регулюватимуть його таким чином, щоб освітлення покривало тільки Ченду. ЗМІ повідомляють, що інженери хочуть запустити супутник для додаткової ілюмінації вже в 2020 році. Робота над проектом триває кілька років і зараз настає завершальний етап.
Деталі будови та технічні характеристики китайського місяця поки невідомі. Проте, як переконані інженери та чиновники, технологія дозволить зекономити на електроенергії, яку місто витрачає на освітлення вулиць. До того ж, на це диво техніки та наукової думки точно захочуть подивитися туристи.
Не варто думати, що нове світило не дасть китайцям спати вночі. Жителі Ченду житимуть у вічних сутінках. Такий рівень освітлення дозволить спокійно пересуватися вулицями та розрізняти предмети довкола.
Китайські вчені переконані, що місяць ніяк не нашкодить птахам та тваринам, що ведуть нічний спосіб життя. Проте екологи не такі впевнені. До того ж, деякі експерти вважають, що такий пристрій може порушити біологічний ритм у місцевих жителів.
Таке рішення не було спонтанним. Інженери надивилися на роботи одного французького художника, який мріяв розмістити на орбіті декілька дзеркал. За його задумом дзеркала повинні були відбиваати сонячне світло на освітлювати вулиці Парижу впродовж всього року.
Не зважаючи на скептицизм багатьох фахівців, у шаленої ідеї є й прихильники. Такі “світильники” стали б у пригоді в зонах, що постраждали від стихійних лих. Відновлення електропостачання займає декілька діб і не завжди є відразу стабільним. На орбіті місяцю нічого не загрожує, то ж і на землі людині буде спокійніше. Нагадуємо, що від світлового дня залежить і ріст культур в сільському господарстві.