
/фото NASA
Не гальмуй, а друкуй … людські серця у комосі!
- Січень 23, 2019
- 0 comments
- Катерина Палій
- Опубліковано в Майбутнє
- 1
Уявіть собі лабораторію людських сердець, які зростають у тисячах кілометрів над Землею. Звучить як наукова фантастика, але за умови успіху така лабораторія стане новою надією для пацієнтів з трансплантацією протягом наступного десятиліття.
Щороку у світі проводиться понад 7 тисяч операцій з пересадки серця, але органів все одно недостатньо, і від їх дефіциту гинуть люди. Щоб допомогти скоротити жахливо довгий період очікування донорських органів, деякі вчені вирішили пошукати альтернативи у космічному просторі.
Багато лікарів намагалися створити органи у лабораторії за допомогою 3D-друку, але отримані результати виявилися суперечливими: органи зі складними внутрішніми структурами, на зразок сердець і легенів, як правило, руйнуються під власною вагою.
І тепер, замість того, щоб підтримувати надруковані органи складною системою риштувань, деякі вчені ставлять собі питання, чи не було б краще відправити 3D-принтер до невагомості Міжнародної космічної станції (МКС), щоб роздруковувати серця в космічному просторі. Така несподівана конвергенція космосу та медицини може виявитися або найбільшою дурницею, або ж сформувати майбутнє для земної хірургії.
Все що треба, є на орбіті
Ряд вчених вже вивчили ідею 3D-друку в умовах мікрогравітації. Наступним стане стартап під назвою Techshot, продукт співпраці з NASA для розробки біологічного 3D-принтера, який планується відправити на МКС наступного травня.
Після того, як протоколи випробувань будуть завершені, Techshot планує відкрити програму для сторонніх дослідників, які захочуть використовувати пристрій, сказав Techshot VP Rich Boling BBC News .
За словами віце-президента Techshot Річа Болінга, після здійснення усіх тестів компанія буде модифікувати та оптимізувати свій принтер, перш ніж відправити його назад у космос, щоб виготовляти ще більш складні тканини.
Якщо Techshot зуміє здійснити свій задум, вона перейде на виробництво сердець та інших складних органів для людей, які їх потребують. Крім того, що друковані органи можуть суттєво скоротити списки очікування, у компанії також сподіваються, що використання при друці стовбурових клітин людини-одержувача покращить шанси на те, що орган приживеться без ускладнень.