В Румунії пропонують тимчасово заборонити імпорт українського зерна

У Румунії пропонують накласти заборону на українську агропродукцію ще на 30 днів.

Таку пропозицію висловив прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, передає RFI.

Він звернеться до міністрів сільського господарства та економіки з проханням ухвалити спільне розпорядження про продовження заборони на імпорт української агропродукції.

Чолаку зазначив, що в понеділок чекає від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля пропозиції щодо ліцензування експорту зернових, які він буде обговорювати.

“Як ви бачили, Комісія вимагала запровадити систему ліцензування експорту зернових до країн ЄС. Прем’єр-міністр України також дотримувався тієї ж логіки, кажучи про те, що жорсткий контроль все одно буде”, – сказав Чолаку.

Він додав, що після рішення Європейської комісії не продовжувати заборону на українську агропродукцію, “жоден кілограм пшениці не був імпортований до Румунії з України”.

“Якщо будуть запити на експорт до Румунії, я обов’язково попрошу міністра аграрної політики і міністра економіки ухвалити спільний наказ про те, що терміном на 30 днів, поки все не з’ясується, обмеження буде продовжено. Повторюю, запитів немає, і хочу запевнити аграріїв, що такого, як було рік тому, вже не буде”, – додав румунський прем’єр.

Раніше румунські фермери звернулися до уряду з проханням в односторонньому порядку заборонити імпорт кількох агропродовольчих товарів з України.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, болгарські фермери заблокували дороги через відновлення імпорту українського зерна.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *