Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через зернове ембарго

Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону імпорту української агропродукції.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко, передає пресслужба Мінекономіки.

За її словами, позов подано відповідно до домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування СОТ.

“Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ”, – сказала вона.

Свириденко сподівається, що ці держави знімуть свої обмеження і “нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах”.

“Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами”, – зазначила Свириденко.

В Мінекономіки зауважили, що Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань.

“Також українська сторона вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Варшава готує проект рішення про продовження заборони на ввезення української сільгосппродукції після 15 вересня. Про це заявив міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда.

12 вересня голова уряду РП Матеуш Моравецький повідомив, що Польща не відкриє свій кордон для українського зерна.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Румунії пропонують тимчасово заборонити імпорт українського зерна.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *