Британія таємно фінансувала агентство Reuters за участь в холодній війні з СРСР

В кінці 1960-х років влада Великобританії фінансували приватне інформагентство Reuters, щоб використовувати його можливості для ідеологічного протистояння з СРСР та іншими країнами.

Про це повідомляє BBC з посиланням на розсекречені національним архівом документи департаменту інформаційних досліджень (IRD — Information Research Department) британського Мзс.

Згідно з ним, в 1969 році IRD, створений у 1948 році для ідеологічного протидії радянській пропаганді, домовився з Reuters про створення нового підрозділу агентства, призначеного для роботи на Близькому Сході. Воно повинно було замінити повністю підконтрольне IRD агентство, роботу якого влада визнали неефективною, і публікувати англійською та арабською мовами новини, які б могли використовувати у своїй роботі регіональні газети і мовники.

Метою угоди було створення джерела інформації, покликаного знизити вплив на Близькому Сході “ворожих або полувраждебных інформагентств”, які подають інформацію “упереджено” або навіть зовсім публікують сфабриковані повідомлення. У числі таких агентств називалися радянських ТАСС, єгипетське MENA і навіть французьке AFP. Влади не повинні було безпосередньо втручатися в редакційну діяльність Reuters, проте передбачалося, що уряд зможе впливати на неї.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *