Ердоган пригрозив НАТО відмовити у підтримці балтійських країн і Польщі

Туреччина загрожує відмовою у підтримці планів НАТО щодо захисту Польщі і прибалтійських країн, якщо альянс не визнає терористичними організації, що представляють загрозу для Анкари. Таку заяву зробив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на прес-конференції перед самітом НАТО в Лондоні, пише Hürriyet.

“Вчора я зустрічався з президентом Польщі. По суті, вони сказали, що ми можемо об’єднатися захисту країн Балтії. Якщо наші друзі у НАТО не будуть приймати за терористів організації, які ми вважаємо терористичними і з якими ведемо боротьбу, ми будемо проти будь-яких кроків, що вживаються НАТО”, – сказав Ердоган.

За даними Reuters, Туреччина відмовляється підтримувати план оборони НАТО для Польщі та інших країн Балтії, до тих пір, поки альянс не запропонує Анкарі більше політичної підтримки в боротьбі проти курдських “Загонів народної самооборони” (YPG) в Північній Сирії. Джерела агентства уточнювали, що турецькі власті зобов’язали свого посланника в НАТО не підписувати план і займати жорстку позицію на зустрічах і в приватних бесідах, вимагаючи, щоб альянс визнав YPG терористами в офіційній формулюванні. Прес-секретар НАТО Оана Лунгеску сказала Reuters, що у Північноатлантичного альянсу є плани по захисту всіх своїх союзників.

Раніше “Країна” писала про те, що Ердоган назвав дату запуску “Турецького потоку”.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *