Хто такий Володимир Родін і що робить для Зеленського?

Незважаючи на численні скандали і розслідування про те, хто і на кого впливає в новій владі, і на яких щаблях ієрархії насправді знаходяться ті чи інші функціонери, суспільству все ще мало відомі реальні “ляльководи” окремих напрямків. Серед таких неформальних кураторів – і Володимир Родін, відомий у вузьких колах забудовник Києво-Святошинського району BD Holding, який сьогодні замахнувся на кадрову політику в усіх регіонах країни.
 
З офіційних джерел громадянам відомо, що куратором напрямку регіональної політики в Офісі Президента України є Сергій Трофимов – заступник голови ОП, колишній виконавчий продюсер ТОВ “Студія Квартал 95”.
Однак мало хто з широкого загалу знає про існування радника Трофимова на громадських засадах, який робить всю “брудну” роботу з підбором потрібних і “збивання” незручних кандидатів на посади голів обласних, районних адміністрацій і навіть намагається координувати роботу по окремим територіальним громадам. Ця робота фактично формує президентську вертикаль на місцях, і є точкою максимальної відповідальності і корупційного ризику.
Саме результатом інтриг Батьківщина вважають недавні гучні призначення і від відставки в регіонах. Наприклад, саме він, як кажуть злі язики, хитає крісло під головою Черкаської ОДА Ігорем Шевченко і форсує звільнення і перепризначення голів РДА в Миколаївській області.
 
Питання в тому, чому офіційно Родін в Офісі Президента не працевлаштований, а відповідно про його діяльності на сайті глави держави, нічого не повідомляється. Єдине випадкове підтвердження його роботи на ВП – повідомлення прес-служби Штабу операції об’єднаних сил в серпні, яке процитувала “новинарних”. У тексті чомусь Володимира Батьківщина називають заступником керівника ОП, але це напевно не випадкова описка, фактично його статус – радник на громадських засадах. Ймовірно Родін під час своїх зустрічей представляється заступником керівника ОП, для більшої солідності. Саме Володимир Родін, а не Трофимов разом з Ольгою Бугай проводить кадрові наради по регіонах в Офісі Президента.

На виборах Президента України Володимир Родін був одним зі спостерігачів від “Зе Команди” в 27 окрузі в Дніпрі.
Формально на перший погляд, це все зв’язку Батьківщина з “зеленими”. Однак джерела оцінюють його ступінь впливу на Трофимова як “критичну”, тому має сенс розповісти про нього детальніше.
Футболіст-забудовник
У вересні 2016 року у офіційному сайті Київської обласної федерації футболу вийшла замітка, присвячена ювілею першого заступника голови організації. Своє 35-річчя якраз відзначав Володимир Родін. У двох абзацах убогого, але пафосного привітання є вельми корисні посилання, які дозволяють зрозуміти, що футбол для підприємця – всього лише хобі. Навіть незважаючи на те, що його профайл (аж з одним сидінням на лаві запасних) є на сайті Української асоціації футболу, а в грі його характеризують як “швидкісний, агресивний і комбінаційний гравець атаки, турботливий спонсор і креативний функціонер”.

Але для нас головне інше: “Його будівельна компанія прикрашає Київ сучасним житлом, додаючи радості киянам і примножуючи їм комфорт”, написали із привітаннями. Знайти в 2016 році відсилання до якогось будівельного бізнесу за участю Батьківщина не представляється можливим, юридично він ніколи не був забудовником, хоча і позиціонував себе як забудовник.
Разом з тим, в травні 2019 року, якраз незадовго до інавгурації нового глави держави, Родін став засновником вельми цікавою компаній зі статутним капіталом у 2000 грн. – ТОВ “BD Network” (БД Нетворк, ЄДРПОУ 38851260), провайдера який обслуговує жителів, які купили квартири у забудовника BD Holding.
 
Компанія Батьківщина не повинна викликати особливого інтересу, якщо не знати підгрунтя. Справа в тому, що “BD Network” – це не що інше як сервісна компанія для так званого BD Holding – компанії, проекти якої свого часу рекламував … “95-й Квартал”.

BD Holding – компанія яка ще рік тому ледь не збанкрутувала, коли через численні порушення Державна архстройінспекція стала масово відкликати не те що сертифікати на введення в експлуатацію будинків, в яких вже жили люди, а навіть дозволу на будівництво. Історії жителів цих комплексів досить яскраво описані на профільних форумах, люди були в розпачі, оскільки крім проблем з інфраструктурою та якістю житла могли взагалі залишитися без даху над головою.
Це був кінець 2016 – початок 2017 року. BD Holding зробив досить резонансний і напевно відчайдушний (оскільки витратний) антикризовий крок. Весь Київ був завішаний рекламою “Квартал відчуває європейки”.

З плакатів на киян бадьоро дивився майбутній Президент Володимир Зеленський з розвідним ключем напереваги і інші персонажі комік-трупи. Що і саме інспектували і якою буде механіка проекту – на бордах не повідомлялося, але на пам’ять про тих славних Днями в Інтернеті залишився цілий сайт, присвячений цій колаборації. Правда, і там ні слова про результати “випробувань”. Проекти ж були заморожені майже до кінця 2018 року.
“Церковна” забудова
На той момент BD Holding позиціонувала себе як швейцарська компанія, хоча фактично вона мала українських власників і менеджмент. Одним з таких менеджерів BD Holding тоді був Володимир Родін. І саме проекти цієї фірми мали на увазі автори з обласної футбольної федерації, коли хвалили ювіляра. Однак за документами в реєстрах проходили зовсім інші люди.
Справа в тому, що вся діяльність бізнесу BD була пов’язана з криміналом і окремими протестантським церквами, якими изобилирует західне передмістя Києва. Історію докладно описало “Слідство”. Багато людей, які причетні до забудови – парафіяни церкви “Скинія”. Служителю цієї церкви Роману Кричильськ сільський голова Петропавлівської Борщагівки Олексій Кодебскій подарував майже гектар лісу в елітному передмісті столиці.
 
За сумісництвом підприємець з Рівного – служитель церкви “Скинія”, Костянтин Кукса, керівник проектів «БД Холдинг». Юрій Кватерчук – генеральний директор забудовника “БД Холдинг Україна” і співзасновник ТОВ “Жітлоіндбуд-2”, а також музикант церковного групи і учасник християнської рок-групи “Mission 3:16”. Його батько Василь Кватерчук – пастор, а також засновник релігійної громади християн – п’ятидесятників “Благодать”. Пастор “Скинии” Рустам Фатуллаєв, в минулому (або і в сьогоденні) – кримінальний авторитет, який зізнається, що не тільки знає про бізнес своїх прихожан, але і працевлаштовує на будівництво чоловіків з кримінальним минулим, які потребували “реабілітації” в церкві. Свою ж причетність до шахрайських схем пастор спростовує.

У BD приблизно в за кілька місяців до відгуків сертифікатів ДАБІ були серйозні проблеми з місцевими жителями навколишнього до їх ЖК приватного сектора (досить елітно заселеного, а тому коли вантажівки BD їздили прямо у них по провулках, жителі цього приватного сектора “трохи” обурилися).

Зрозуміло, що без силового забезпечення забудови не обійшлося. “ТІТУШКИ”, які прикривають забудови від обурених місцевих жителів – це несерйозно. Серед “схемщиків”, які влаштували цілковите свавілля фігурують інші особи, пов’язані з силовими відомствами України. Наприклад, є такий собі В’ячеслав Лайшев. Так, земля під забудовами належить на правах оренди компаніям ТОВ “Жітлоіндбуд” і ТОВ “Жітлоіндбуд-2”. Примітно, що перша компанія, якій дали землю в оренду, вже ліквідована. У другій засновниками компанії числяться Юрій Кватерчук і дружина В’ячеслава Лайшева Наталя. В’ячеслав Лайшев – син генерал-майора СБУ у відставці Петра Лайшева. Ще кілька генералів спецслужб “числяться” на інших компаніях-прокладках. Що говорить про досить серйозні наміри Батьківщина захистити свій бізнес.

Цікаво, що після двох років турбулентності – акурат після легалізації Батьківщина на чолі компанії і приходу до влади його старих знайомих з “Кварталу”, справи холдингу пішли вгору. Його номінальний директор Юрій Кватерчук роздає рекламні інтерв’ю в ЗМІ, вихваляючись вже побудованими об’єктами, які раніше були чи не заморожені. Уже мало хто згадує про відкликання відповідно сертифікатах на експлуатацію та інших дозвільних документів – судячи з усього, у Батьківщина все добре. Він їздить на чорному кабріотеле BMW, дружина Марина Олегівна Батьківщина – на Mercedes Benz GLE 250.
Більш того, “вибившись в люди” (в Офіс Президента) він уже зумів, за даними джерел, наобіцяти з три короби іншим забудовникам Київської області, що продавить через парламент і уряд законопроект про спрощення їх непростої долі і полегшенні дозвільних процедур. Не виключено, що процес “обілечування” з цього питання вже навіть відбувся. Тому цілком реально найближчим часом чекати прямих лобістських ініціатив або від самого Батьківщина, або від Офісу Президента в цілому. Однак навіщо Сергію Трофимову такий помічник, за яким плачуть НАБУ і ДБР – так і залишається загадкою.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *