Канада передасть Україні партію протиповітряних ракет AIM-9

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть авіаційні ракети класу “повітря-повітря” АІМ-9.

Про це оголосили у міністерстві оборони Канади за підсумками чергової зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

За словами міністра оборони Канади Аніти Ананд, ракети допоможуть Україні захистити своє небо перед обличчям триваючих атак росії.

“Канада безоплатно передасть Україні 43 ракети АІМ-9 зі складів власних Повітряних сил”, – зазначається в повідомленні.

До того ж Канада розширює свою присутність у Польщі в рамках операції UNIFIER. П’ять додаткових медичних інструкторів Збройних сил Канади будуть направлені до Польщі, щоб приєднатися до семи членів CAF. Вони вже задіяні в програмі підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу Збройних сил України.

Довідка.

Операція UNIFIER – це військова тренувальна місія Збройних сил Канади (CAF), яка розпочалась у 2015 році у відповідь на прохання уряду України про підтримку Силових структур України (ССУ). Операція допомагає формувати та збільшувати можливості та спроможності ССУ, разом з цим працюючи в напрямку досягнення взаємосумісності з НАТО.

За вісім років CAF навчили понад 36 тисяч українських військовослужбовців тактиці бою та передовим військовим навичкам, з них понад 2,4 тисячі пройшли підготовку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, у Повітряних силах назвали кількість знищених вночі “шахедів” та крилатих ракет окупантів.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *