“Країна – це насамперед люди”. Демограф Лібанова проти електронної перепису населення в Україні

Відомий український вчений-демограф Елла Лібанова висловилася проти заміни повноцінної перепису населення електронної, про яку в четвер заявили в Кабміні. Про це вона повідомила у Facebook.

“Я категорично проти заміни повноцінної перепису населення оцінками його чисельності. Аргументів дуже багато і, відверто кажучи, я вже втомилася їх наводити. Складається враження, що головні витрати бюджету – це фінансування наукових досліджень і проведення перепису – єдиного джерела всебічної інформації про населення”, – написала вона.

За її словами, в більшості розвинених країн використовуються демографічні регістри, які містять різноманітну інформацію, але в них все одно проводять перепису населення, хоча і на вузькому колі питань. Однак в Україні таких регістрів немає.

“В Україні ж таких регістрів просто не існує, і оцінка чисельності населення, проведена з величезною кількістю припущень, їх не може замінити. При відсутності надійної інформації про генеральної сукупності (все населення країни і його розміщення по території) неможливо забезпечити належну репрезентативність вибіркових (соціологічних) обстежень”, – зазначає демограф.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *