Китайські вчені знайшли штам вірусу свинячого грипу, який загрожує новою пандемією

Китайські дослідники перевірили, які віруси грипу циркулювали серед свиней на фермах країни в 2011-2018 роки, і визначили, як змінювалася з роками їх зустрічальність. Вони з’ясували, що домінуючий з 2016 року у домашніх свиней в КНР вірус G4 EA H1N1 може стати причиною нової пандемії.

Про це повідомляє видання Proceedings of the National Academy of Sciences.

У ході дослідження вчені взяли 29 918 мазків з носа у забитих на м’ясо тварин. Віруси в матеріалі виявляли полімеразної ланцюгової реакцією: дивилися в першу чергу на гени гемагглютининов (H в назві вірусу грипу) і нейраминидаз (N в назві вірусу грипу). Їх послідовності порівнювали з тими, що вже відомі для інших штамів.

Геном однієї з 179 знайдених різновидів вірусу, найбільш близькою за будовою генів H і N до викликав у 2009 році пандемію штаму H1N1pdm2009, визначили повністю. На культурах клітин епітелію трахеї людини автори дослідження перевірили, наскільки легко він зв’язується з сиалогликопротеином SAα2,6Gal – однієї з ключових молекул для інфікування вірусами грипу. Крім того, були проаналізовані дані імунологічних тестів на антитіла до певних штамів вірусів 338 працівників 15 свиноферм. Їх порівняли з результатами аналогічних тестів 230 осіб, не задіяних у тваринництві.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *