НБУ зобов’язав банки розміщувати на сайтах калькулятори своїх послуг для клієнтів

У Національному банку України підтвердили нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі і на сайтах, зобов’язавши банки виконувати їх протягом півроку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що через три місяці банки повинні надавати вичерпні дані про слугах на сайтах в єдиному уніфікованому форматі. Зокрема, вказувати повну вартість послуги, включаючи комісії третім особам і платежі за додаткові послуги, періодичність погашення кредиту, умови дострокового повернення, можливі штрафи.

Через шість місяців на сайтах банків повинні з’явитися калькулятори для розрахунку витрат або доходів від послуги. Крім того, через шість місяців запрацюють нові вимоги до розкриття інформації у рекламі, яка повинна буде містити характеристики банківської послуги, включаючи інформацію про повну вартість, умови одержання послуги, ризики.

Як писала “Країни”, Верховна Рада 20 вересня прийняла закон про захист прав споживачів фінансових послуг, згідно з яким Нацбанк отримав повноваження по захисту прав споживачів фінансових послуг. Закон набирає чинності через три місяці після підписання президентом, або з січня 2020 року.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *