Прага детективна, або вандали проти Мілослава Черни

У Празі розвивається прямо-таки сериальная історія. Два юних вандала з Німеччини розмалювали спреєм одну з опор Карлова моста. Оскільки робили вони це на очах у перехожих, вандалів швидко зловили, дали їм умовні терміни за псування пам’ятника архітектури і видворили з країни.

Відділення охорони пам’яток виділив на очистку моста 40 тисяч крон (приблизно 1,5 тисячі євро) і заявило, що роботи займуть майже три тижні. Але вже через день графіті загадковим чином зникло. Вся Чехія гадала, хто його видалив. Головною версією було те, що це зробили самі граффітники, щоб їм знизили покарання. Працівники магістрату заявили, що очищення була проведена непрофесійно і могла пошкодити поверхню моста. Однак довго гадати не довелося – “винуватець” з’явився сам.

Ним виявився професійний чистильник графіті Мілослав Черни, який за кілька років до цього цілком офіційно, на замовлення магістрату, вже видаляв з моста іншу надпісь.Черни розповів, що його здивував відведений на чистку термін. Він прийшов подивитися на те, як ведуться реставраційні роботи, і з подивом побачив, що найняті магістратом реставратори видаляють графіті щіткою з допомогою дешевого хімічного розчину, який можна купити в будь-якому магазині побутової хімії. Вирішивши, що так справа не піде, на наступний день о 4 годині ранку Черни прийшов до мосту зі своїм апаратом, що чистить стіни гарячою парою під високим тиском (і без всяких хімікатів), і за дві години повністю видалив з моста нанесену на нього напис.

Викликані на місце “події” фахівці взяли зразки каменю з поверхні опори і, проаналізувавши їх в лабораторії, зробили висновок, що ніякої шкоди мосту нанесено не було. Проте працівники відділу охорони пам’яток, які оцінили очищення моста в 1,5 тисячі євро і 2,5 тижні, продовжують наполягати, що Черни діяв непрофесійно і найнятим ними реставраторам треба заплатити всю обіцяну суму, хоча майже ніякої роботи вони не зробили.

Мер Праги Зденек Гржіб тим часом вилаяв працівників магістрату, похвалив Черни і пообіцяв заплатити йому за роботу, хоча сам Черни стверджує, що ніяких грошей йому не треба, так він просто виконував свій громадянський обов’язок і будь-який справжній чех, він володів таким же досвідом і апаратом , вчинив би на його місці так само.

Але це ще не кінець історії, зауважує тг-канал t.me/yoba_m.

Черни став в Чехії фактично національним героєм, і йому почали приходити тисячі листів з подяками. Після цього він знову звернувся до преси і попросив не робити з нього кумира, так як він цього не гідний: виявилося, що рятівник моста не так давно відсидів 11 років у в’язниці за подвійне вбивство своєї дружини і її коханця. Правда, мер Зденек Гржіб заявляє, що все одно має намір нагородити Черни, так як свою провину перед суспільством той уже спокутував.

Чеська публіка в інтернеті вже ворожить, які дивні таємниці відкриються в наступних серіях цього серіалу.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *