Рада вирішила наступного року урочисто відзначити 100-річчя передачі полякам Західної України

Верховна Рада ухвалила постанову “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році”, в якому заплановані урочистості з нагоди 100-річчя передачі Польщі Західної України. Про це повідомляється на сайті парламенту.

У додатку до постанови міститься список дат, які в Україні відзначатимуть на державному рівні. І серед них значиться “100 років з дня підписання Варшавського договору (21.04.1920)”.

Варшавський договір – це угода між урядами Польщі та Української Народної Республіки, укладену в розпал Радянсько-польської війни 1919-1921 років. Він підписаний Юзефом Пілсудським та Симоном Петлюрою. В обмін на визнання незалежності України поляки забрали населені переважно українцями Галичину, Західну Волинь, Лемківщину, Надсяння і Холмщину.

У відповідності з прийнятим Радою постановою, втрата територій буде відзначатися на державному рівні “з метою консолідації та розвитку історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного святкування та вшанування пам’ятних дат і ювілеїв”.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *