Сьогодні день астероїда. 112 років тому на Землю впав Тунгуський метеорит

30 червня відзначають Міжнародний день астероїда. Дату з 2016 року заснували в ООН з метою підвищення інформованості громадськості про небезпеку зіткнення з астероїдами. Вона припадає на річницю падіння Тунгуського метеорита, яке відбулося в 1908 році в Сибіру.

Що це за дата

З ініціативою заснування нової дати виступила Асоціація дослідників космосу. Головними ідеологами дня вважаються гітарист групи “Queen” і вчений Брайан Мей і режисер Гріг Рихтерс. У 2014 році Брайан Мей написав музику для фільму Рихтерса про падіння астероїда на Лондон. В результаті співпраці у них з’явилася ідея заснувати День астероїда.

Астероїдами називають небесні тіла в Сонячній системі, які рухаються навколо Сонця і не мають атмосфери. Їх маса значно менше, чому планет. Вважається, що в Сонячній системі можуть обертатися до 1,9 млн астероїдів діаметром більше кілометра. Найбільше скупчення астероїдів знаходиться між Марсом і Юпітером.

Метеоритом називають астероїд або його частинки, які досягли поверхні Землі. Метеором – згоріла в атмосфері Землі небесне тіло, не досягла її поверхні. Наприклад, метеори ми спостерігаємо під час щорічних “звездопадов” і метеорних потоків таких, як Персеїди, Дракониды, Лириды.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *