У Білорусі вирішили замінити російську нафту на постачання з України

Купівля російської нафти на тих умовах, які пропонує Москва, для Білорусі не має сенсу, у зв’язку з чим уряд і нафтопереробні заводи можуть знайти альтернативу в Україні, Польщі, країнах Балтії, Казахстану та Азербайджану. Про це заявив перший віце-прем’єр республіки Дмитро Крутий, передає БелТА.

Як він зазначив, відповідні пропозиції були розіслані, а комерційні служби підприємств почали вести переговори “практично в щоденному режимі”. За словами Крутого, він сподівається на те, що незабаром ці переговори дадуть результат.

Що стосується контактів з Росією, то, як підкреслив чиновник, поки ніяких зрушень немає. Мінськ відмовляється платити премії російським нафтовим компаніям, про які домовилися в 2011 році. Віце-прем’єр пояснив, що з-за російського податкового маневру вартість нафти для Білорусі з кожним роком буде зростати.

Крутий зазначив, що поки назустріч білоруському ринку пішла тільки компанія “Славнефть”. Разом з тим, він упевнений, від Мінська буде непросто відмахнутися, так як туди зазвичай йшло близько десяти відсотків російського нафтового експорту.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *