У Верховній Раді запропонували офіційно називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії Сакартвело.

Проєкт постанови оприлюднили на сайті парламенту.

“Запровадити використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви Сакартвело замість Грузія. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами”, – йдеться в проєкті.

У пояснювальній записці розповідають, що вже майже 15 років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви “Грузія”, адже вона вважається російською. Натомість висловлюється прохання використовувати історичну назву їхньої країни — Сакартвело.

Ініціатори законопроєкту відзначають, що назву “Грузія” використовують у світі близько 20-ти країн. Більшість з них — країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного впливу з боку СРСР.

“Грузією цю державу іменують у росії, Грузія – це імперська назва”, – додали в записці.

Ініціатори постанови також нагадали, що від назви “Грузія” в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея та Японія. Водночас більшість з них стали використовувати латинську назву Georgia. Єдина Литва з 2021 року використовує назву “Сакартвело”.

“Відносини України з Грузією глибокі та багатогранні, проте одним з кроків додаткового зближення з боку України може бути офіційне використання історичної назви Грузії — Сакартвело”, – резюмували автори проєкту.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, грузинська авіакомпанія “Georgian Airways” запустить для росіян транзитні рейси через Тбілісі до Європи. Відомо, що громадяни рф зможуть полетіти до п’яти міст: Мілану, Парижу, Відня, Ларнаки та Салоніків.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила бойкот місцевої авіакомпанії Georgian Airways, яка напередодні, 20 травня, виконала рейс з Тбілісі до Москви. У відповідь в авіакомпанії заявили, що не пустить президентку на борт, поки та не перепросить за заклик до бойкоту.

Зурабішвілі заявила, що авіакомпанію цікавить тільки збагачення. За її словами, для досягнення своїх цілей Georgian Airways хоче “скористатися новою реальністю, яка неприйнятна для дуже великої частини нашого населення”.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *