Володимир Бова працює на ФСБ: запроданець з call-центрами, інвестшахрай та викрадач козлопикого Крупчака

СБУ шукає одного з найвпливовіших агентів ФСБ в Україні, шахрая з інвестицій, та просто бандита на ім’я Бова Володимир Володимирович відомий у РФ як агент Дырявый Владимир Бова. Ще у далекому 2017-му році Володимир Бова став героєм кримінальних хронік. Саме тоді Володимира Бову підозрювали в тому, що він входив до складу банди, яка намагалася викрасти і вивезти на територію РФ громадянина цієї країни-агресора, колишнього депутата Держдуми Росії, та афериста туалетної справи Володимира Крупчака за винагороду в розмірі 17 млн доларів. Пізніше стало відомо, що Бова Володимир Володимирович виконував завдання ФСБ, тому 17 мільйонів йому були винні йому як агенту.

Володимир Бова

Володимир Бова

Обплутали шахрайською павутиною майже всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «колл-центрів» з російським корінням. Аферисти привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним ” кидаловом» і як працює ця схема? Як виявилося, шахраїв “кришує” особа, відома як шановний бізнесмен і філантроп.

Як працює шахрайська схема Бова Володимира Володимировича?

Шахраї презентують себе консультантами гри на біржі, а свою фірму – інвестиційною компанією. Клієнти, що стали жертвами схеми, за порадою псевдоконсультантів переводили кошти на електронні гаманці і рахунки деяких компаній, але фізично не могли забрати ці кошти, навіть отримавши міфічні дивіденди або виграш.

Так звані колл-центри або бек-офіси «біржових консультантів» працюють в ряді торгових центрів столиці – від Солом’янки до Осокорків. Тільки на початку квітня цього року активісти викрили псевдо-інвестиційну компанію під назвою «World staff recruiting company», яка працювала на 24-му поверсі багатоповерхового будинку по вул.Княжий Затон.
Володимир Бова
У торговому центрі “Мармелад” виявлено нелегальний Офіс Фото: СтопКор

Раніше подібні шахрайські офіси ” накрили “в офісному центрі біля станції метро” Палац Україна”, а також в торгових центрах Gulliver і”Мармелад”. В одному з офісів шахраїв вилучили сім-карти російського мобільного оператора. Активісти також отримали докази того, що псевдо-інвестиційні компанії працюють в «зв’язці» з Ощадбанком Росії і корпорацією «Газпром».

А хто ж «кришує» діяльність інвестиційних кидал в Україні? У приватних бесідах жертви аферистів і навіть співробітники шахрайських колл-центрів називають ім’я Пі підприємця Володимира Бови, відомого в певних колах як Вова-Бова. Саме він, за інсайдерською інформацією, отримує певний відсоток від усіх «інвестиційних залів» столиці. Бова також підозрюється в тому, що має неофіційні грошові відносини зі співробітниками правоохоронних органів, які можуть закривати очі на шахрайське свавілля за певну винагороду.

Володимир Бова є співзасновником чотирьох підприємств у Києві та Київській області. Два з них – ТОВ “Київський щит” і ТОВ “СБ Собр” – приватні охоронні служби, ще два-ТОВ “Легал Форс Протекшн “Рі Груп” і ТОВ “Легал Форс “Рі Груп” надають послуги в галузі права. ДО РЕЧІ, кінцевим бенефіціаром двох останніх фірм є Олександр Кеєр, зареєстрований на території тимчасово окупованої Горлівки.

У ЗМІ підприємець також згадується як філантроп: він надав понад 2,5 мільйонів гривень на обладнання нових спортивних та баскетбольних майданчиків у Чернігові. Об’єкт був урочисто відкритий у вересні 2020 року за участю мера Чернігова Владислава Атрошенка, який висловив подяку спонсору.

Ось тільки виникає правильне питання: звідки у бізнесмена стільки грошей? Адже найбільше з його підприємств має статутний капітал всього 63 тисячі гривень, а частка Бови в інших фірмах в цілому становить від 250 до 5000 гривень. І, судячи з офіційної фінансової звітності, цілком успішно працює тільки ТОВ» Легал Форс Рі груп”, яке за останні два роки виграло державні тендери на 40 мільйонів гривень. Однак у цій компанії Бова не є одноосібним бенефіціаром.

Володимир Бова – бізнесмен, меценат чи бандит?

У 2017 році в Київській області правоохоронці затримали банду на чолі з начальником поліції, яка планувала викрасти і вивезти бізнесмена в Росію за 17 мільйонів доларів. За версією слідства, до складу групи входив і Володимир Бова, 1979 року народження.

Володимир Бова в суді Фото: УП

Володимир Бова в суді Фото: УП

В даний час Володимир Бова є обвинуваченим у кримінальній справі No 372/3611/17, він звинувачується в участі в підготовці до незаконного позбавлення волі особи за попередньою змовою групи осіб і підбурюванні до дачі хабара посадовій особі. Слід зазначити, що справа розглядається в суді вже четвертий рік, але до вердикту так і не дійшла. Бова заперечує свою причетність до злочину.

Володимир Бова

Володимир Бова

Цікаво, що до цього пан Бова вже був фігурантом іншої кримінальної справи: у квітні 2016 року він разом з двома невстановленими особами-розслідувачем на вході в бар “мізки” в Києві під малозначущим вигаданим приводом наніс тілесні ушкодження своєму товаришеві. Потім Бова був засуджений до одного року тюремного ув’язнення з випробувальним терміном, оскільки потерпілий погодився на мирову.

Чому реальний вигодонабувач Володимир Бова залишається в тіні?

Згідно з інформацією, отриманою нами з власних джерел, власник охоронних та юридичних фірм Володимир Бова може мати певні стосунки зі Службою безпеки України. На думку інсайдерів, відсотком від потоків зі схеми інвестиційного шахрайства через свого адвоката Бова, ймовірно, ділиться з деякими посадовим особам держоргану спеціального призначення.

На даний момент ми не можемо однозначно підтвердити або спростувати цю інформацію. Тому ми сподіваємося на відповідну реакцію з боку СБУ. Чи справді ця людина має відношення до органів безпеки? І чи відомо правоохоронцям про сумнівну аткивність підприємця Бови Володимира Володимировича, який збирає данину з так званих колл-центрів за нібито «вирішення питань» у Службі? Адже на незаконну діяльність такого характеру дійсно слід звернути увагу компетентних органів.

У свою чергу, ми продовжимо стежити за ходом розслідування діяльності шахрайських інвестиційних офісів. А на разі приведемо матеріал наших колег про Бову Володимира Володимировича.

В останні місяці в інформаційному просторі замигтіло ім’я столичного бізнесмена Володимира Бови. Причому одні ЗМІ називають його «меценатом і спонсором», інші — «злочинцем і шахраєм». Думки, як то кажуть, розділилися.
Спробуємо розібратися. Почнемо з меценатства. Дійсно, якщо забити в Google ім’я і прізвище «Володимир Бова», то він видасть, серед іншого, і посилання на статтю якогось Андрія Литовки від 8 серпня цього року з назвою «Володимир Бова: меценат або бізнесмен завжди повинен допомагати рідному місту»:

Чомусь матеріал розміщений на російському ресурсі, до того ж за цілий місяць має аж 8 переглядів. І як мінімум один з цих переглядів — справа рук автора цього матеріалу. До того ж згадується Володимир Бова в цій статті п’ять разів: один раз — в заголовку, два рази — в тегах. І ще два рази дається його пряма мова, в якій він абстрактно міркує про меценатство. Про те, що ж такого меценатського зробив сам Володимир Бова, в статті ні слова. Як і те, яке місто він вважає рідною і допомагає йому. Зате згадуються інші відомі в Україні бізнесмени і меценати. І щодо них уже вказуються їх конкретні дії:

Ще один матеріал, в якому згадується Володимир Бова в якості людини, що виділив на щось гроші, стосується торішніх виборів. Дійсно, Володимир Бова проспонсорував будівництво баскетбольної площадки в Чернігові у вересні 2020 року. Причому в частині матеріалів говориться, що він виділив 2,5 мільйона гривень. Але, як випливає з сюжету телеканалу «Новий Чернігів», який вийшов як раз в розпал передвиборної гонки за крісло мера і депутатські місця в міськраді, «якийсь бізнесмен Володимир Бова дав 460 тисяч гривень на нову баскетбольну площадку біля будинку по вул. Самоквасова, 15 . Ще 2,5 мільйона додали з бюджету».

Так що факт виділення грошей дійсно був. Неважливо, скільки — 460 тисяч або 2,5 мільйона (вірна, скоріше, перша цифра — місцеві журналісти явно в курсі дійсних витрат) — Бова таки виділив гроші на спортмайданчик. Але це аж ніяк не меценатство. Це може бути спонсорством передвиборної кампанії кандидата в мери, спонсорством спорту, але ніяк не меценатством, яке має на увазі дещо інше вкладення грошей.

Але, як там не було, іншої інформації про «меценатство» або спонсорство, або інший благодійності Володимира Бови більше немає. Зате є цілий шквал інформації про його не зовсім, скажімо м’яко, законні дії:

Найсвіжіші новини в цьому циклі — за серпень цього року. І йдеться в них, що активісти в столиці викрили мережу колл-центрів з російським корінням. На думку активістів, бізнесмени привласнювали кошти громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. А свою фірму-колл-центр називали «інвестиційною компанією».

Клієнти за порадою консультантів переводили кошти на електронні гаманці і рахунки деяких компаній, але фізично не могли забрати ці кошти, навіть отримавши міфічні дивіденди або виграш.

Активісти також отримали докази того, що дані компанії ( «TON System»; «Wf-wf»; ТОВ «ОДС« Протект Преміум Груп »; ТОВ« Лайтпрограм »;« Інформаційний центр «Гарант») працюють в «зв’язці» з Ощадбанком Росії і корпорацією «Газпром».

А стоїть за роботою як мінімум частини цих «колл-центрів» Володимир Бова, який, за твердженням активістів і незваних працівників цих «центрів», вирішує всі проблеми з правоохоронцями за певний відсоток від прибутку.

Відомо, що як мінімум в одну з таких фірм — «World staff recruiting company», яка працювала на 24-му поверсі багатоповерхівки по вул. Княжий Затон, — приходила СБУ з обшуком.

Під час якого з’ясувалося, що співробітники цієї «інвестиційної» контори працювали з країнами Європи і зуміли виманити у довірливих європейців не менше 5 мільйонів євро.

Слідство у цих справах, як запевняють правоохоронці, триває. Втім, є вагомі сумніви, що це наслідок якось відіб’ється на Володимирі Бове. Бо він уже чотири роки є обвинуваченим по куди більш тяжкого злочину — спробі викрадення людини.

Справа була ще в 2017 році, коли група осіб, до якої входив Володимир Бова, намагалася за 17 мільйонів доларів викрасти і вивезти в Росію власника Обухівського картонного комбінату Володимира Крупчака:

Цікаво, що під час обрання запобіжного заходу затриманим на лаві підсудних поруч з Володимиром бовой сидів і тодішній начальник Обухівського районного відділу поліції Денис Ярославський:

І вердикт суду був дуже дивним і м’яким: всіх трьох підозрюваних у спробі викрадення випустили під заставу. Володимир Бова, зокрема, вийшов під заставу в 134 тисячі гривень. Які йому, до речі, повернули в червні цього року рішенням Києво-Святошинського районного суду:

Це при тому, що справа по звинуваченню Бови у викраденні Крупчака аж ніяк не закрита, а в Єдиному судовому реєстрі воно значиться під номером 372/3611/17 і налічує понад 50 документів:

Вивчаючи реєстр, можна подумати, що справа знаходиться в активній фазі, але не треба спокушатися — останні рішення, які ви бачите на фото вище, це вердикти суду з приводу оплати перекладачів (один з фігурантів — громадянин РФ) і ті самі рішення з приводу повернення заставних сум. Так що перспектива трохи зрозуміла.

У зв’язку з цією кримінальною справою не можемо не згадати ще одне, де фігурував Володимир Бова. У квітні 2016 він разом з «двома невстановленими слідством особами», біля входу в бар «Мізки» в місті Києві, «під малозначним і вигаданим приводом», завдав тілесних ушкоджень своєму товаришу. Тоді Бове присудили покарання у вигляді 1 року позбавлення волі з випробувальним терміном, оскільки потерпілий погодився на мирову.

Непогашена на момент затримання Бови в 2017 році за спробу викрадення громадянина Крупчака судимість не завадила самому гуманному українському суду призначити Бове запобіжний захід у вигляді копійчаного застави.

Так що припущення про зв’язки Володимира Бови в вищих колах правоохоронців виглядають в світлі цієї інформації куди як логічними і обґрунтованими. Думки в тому, з ким пов’язаний Бова, — СБУ або поліцією — розходяться. Але більшість тих, хто погоджується про це говорити, стверджують, що пов’язаний Бова з СБУ. Але аж ніяк не в тому плані, в якому звикли все думати. Все простіше і примітивніше — Бова просто ділиться певним відсотком з потоків від схеми з інвестиційним шахрайством через свого адвоката з посадовими особами цього державного органу спецпризначення.

Ось і весь секрет успіху.

А спроби створити собі імідж «мецената» — не більше ніж димова завіса у зв’язку з тим, що ім’я Бови потрапило в ЗМІ і ним зацікавилися журналісти-розслідувачі. Причому спроба не дуже вдала, що підтверджують публікації на одному-єдиному маловідомому російському ресурсі. До того ж ця спроба знову виводить на російський слід у діяльності «інвестиційних фондів», від своїх підшефних бовой. Бо саме така незграбність виконання властива російським кураторам з ФСБ по відношенню до своїх іноземних підопічних. Такі от справи, а на поки Бова Володимир Володимирович на свободі.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *