Європарламент підтримав збільшення виробництва боєприпасів для України

Депутати Європейського парламенту схвалили Акт із підтримки виробництва боєприпасів (ASAP), який допоможе наростити спроможності оборонної промисловості у тому числі для постачання боєприпасів Україні.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

Документ підтримали 446 депутатів, проти були 67, ще 112 утрималися.

Тепер депутати Європарламенту розпочнуть переговори з Радою ЄС з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту проголосують на пленарному засіданні в липні.

“Рішення знаменує собою значний крок уперед для безпеки та оборони нашого Союзу, і особливо в непохитній підтримці України перед лицем російської агресії. Цей документ зміцнить нашу здатність реагувати на безпекові виклики. Це перемога Європи та нашої колективної безпеки. Зараз парламент готовий вести переговори з Радою, і ми сподіваємося досягти угоди якнайшвидше”, – заявив керівник переговорної групи ЄП Крістіан Бушой.

Нагадаємо, у березні Рада Євросоюзу схвалила план із забезпечення України мільйоном боєприпасів протягом 12 місяців, який складається з трьох частин: передання артилерійських снарядів із запасів держав ЄС, спільні закупівлі в оборонних компаній та інвестиції в промислові потужності.

Як писав “Ми-Україна” раніше, російські війська завдали масованого ракетного удару по Києву вночі, 2 червня. Сили ППО знищили 33 повітряних цілей супротивника. Це вже шостий ракетний обстріл столиці за останні шість днів.

Ворог задіяв для ударів 15 крилатих ракет (тип уточнюється) та 18 іранських ударних БПЛА Shahed.

Категорія: world

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *